W poszukiwaniu sensu edukacji – zabawy z wykorzystaniem systemu Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej

W procesie długoletniej pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym poznałam wiele metod i form pracy, jednak doświadczanie pracy systemem EPR w grupie z dziećmi, było i nadal jest dla mnie zachwycające. Moja przygoda z systemem EPR zaczęła się kilkanaście lat temu, od warsztatów, na które trafiłam zupełnie przypadkiem, eksplorując sobie różne metody pracy z dziećmi. Zainspirowana zabawami przeniosłam je do swojej pracy i odkryłam ogromne zaangażowanie dzieci w trakcie zajęć. To mnie bardzo zmotywowało do zgłębiania wiedzy na temat systemu EPR.

Ukończyłam kurs trenerski organizowany przez Panią Dorotę Dziamską i otrzymałam świadectwo ukończenia kształcenia zintegrowanego w systemie Edukacja przez ruch. Od tamtej pory staram się systematycznie uczestniczyć w proponowanych przez autorkę systemu EPR, kongresach oraz laboratoriach. Spotkania te systematyzują i uzupełniają moją wiedzę, inspirują do pracy.

Dla mnie jest to jedna z niewielu metod biorąca pod uwagę autentyczne możliwości każdego dziecka, inspirująca je do działania poprzez rytm oraz ruch i jednocześnie dbająca o jego holistyczny rozwój. Dzieci mają przestrzeń do odkrywania swoich możliwości poprzez badanie, eksperymentowanie, tworzenie dzieł i nadawanie im znaczenia. Odczuwają przy tym ogromną radość i doświadczają, że to co robią ma sens. W trakcie zajęć każde dziecko osiąga sukces, poczucie akceptacji i przynależności do wspólnoty. Chętnie podzielę się z innymi nauczycielami swoją wędrówką z dziećmi, w której wykorzystuję system Edukacja przez ruch.

Tematykę warsztatów mogę dostosować do zainteresowań i potrzeb placówki. Wstępnie proponuję takie tematy:
1. „Jak kolczatek szukał mieszkania - origami baje”
2. Dlaczego liście zmieniają kolor ? - jesienne inspiracje
3. Jesień w ulu.
4. Niedźwiedzie.
5. Początki państwa polskiego.
6. Zimowe warsztaty - Mikołaj, Dzień Górnika
7. Kocie opowieści.
8. Na dalekiej północy.
9. W poszukiwaniu kolorów tęczy - origami baje.

Czym są warsztaty?

  • przestrzenią do podzielenia się moim kilkunastoletnim doświadczeniem, w pracy z dziećmi systemem EPR,

  • inspiracją dla nauczycieli do eksperymentowania i poszukiwania nowych rozwiązań metodycznych wspierających możliwości dzieci w uczeniu się,

  • wartościowym czasem spędzonym we wspierającej atmosferze, sprzyjającej poszerzaniu wiedzy i kompetencji 

Zachęcam do kontaktu!

Możesz umówić się na spotkanie, sprawdzić terminy, lub dowiedzieć więcej wypełniając formularz w zakładce "kontakt" albo dzwoniąc pod numer telefonu:
+48 500 113 470

Adres

Marszałka Józefa Piłsudskiego 9/4,
41-902 Bytom

Polityka Prywatności © 2024 Gabriela Janerka - mediacje porozumieniowe. Warsztaty, szkolenia rad pedagogicznych, konsultacje dla rodziców i nauczycieli.

Jeśli szukasz innej drogi w konflikcie niż stawianie na swoim, odrzucanie odpowiedzialności, branie całej odpowiedzialności na siebie czy rezygnowanie, to zapraszam Cię do kontaktu.

Zamiast walki o rację – wybierz mediacje

Mediacje Bytom, Mediator Sądowy Bytom, Mediacje Śląsk, Mediacje Katowice